-
Ekologiczny brykiet z trocin.
21/05/2022 grawertop 0
Wśród wielu materiałów opałowych, to właśnie ekologiczny brykiet z trocin, zyskuje w ostatnim czasie na popularności. Wynika to głównie z dość dobrej dostępności materiału, oraz jego parametrów technicznych. Charakteryzuje się on dobrym poziomem spalania, oraz całkiem niezłym poziomem kaloryczności. Jest to co prawda materiał mniej kaloryczny od węgla, jednakże poziom generowanych przy jego spalaniu zanieczyszczeń jest mniejszy nawet niż w przypadku gazu ziemnego. Można więc powiedzieć, iż ekologiczny brykietu z trocin, jest w zasadzie materiałem opałowym przyszłości, który pozwoli nam skutecznie walczyć ze zmianami klimatycznymi na naszej planecie.
Co dalej w tekście?
Ekologiczny brykiet z trocin?
Jak sama nazwa wskazuje, jest on wytwarzany z trocin. Aczkolwiek nie jest to wystarczająco precyzyjne określenie. Ekologiczny brykietu z trocin, powstaje bowiem zarówno z trocin, jak również innych odpadów drzewnych. Chodzi tutaj o wszelkiego rodzaju zrębki, wióry, czy też nawet rozdrobnione w tym celu gałęzie. W każdym razie, najczęściej jest to odpad produkcji tartacznej i stolarskiej. Siłą rzeczy, aby powstał ekologiczny brykiet z trocin, nie są wycinane żadne drzewa. Przy produkcji tego materiału opałowego wykorzystuje się przede wszystkim odpady z wycinek, czy też z przerobu drewna budowlanego, oraz opałowego. W końcu, tego typu odpadów powstają bardzo duże ilości a ich przerób na brykiet, jest bardzo rozsądnym ich zagospodarowaniem. Warto tutaj jednocześnie podkreślić, iż to, iż jest on wytwarzany z odpadów, w niczym nie umniejsza jego wartości opałowej.
Jak przebiega wytwarzanie brykietu z trocin?
W pierwszej kolejności, wszelkie wióry, trociny i inne odpady drzewne, muszą być oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń i starannie wysuszone. Nadmierny poziom ich wilgotności , dyskwalifikuje je z natychmiastowego przerobu. Trzeba będzie je odpowiednio wysuszyć. Poziom wilgotności powinien być utrzymany poniżej 8%, aby produkcja brykietu mogła przebiegać bez zakłóceń.
Tak więc wysuszony surowiec, kierowany jest do nowoczesnej brykieciarki Briklis, gdzie pod wpływem wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia, jest prasowany i formowany w kostki brykietu. W wyniku tego procesu odparowywana jest jeszcze nadmierna zawartości wilgoci, oraz wyciska się żywica z drewna. Ta ostatnia, jest zastosowana, jako w pełni ekologiczne lepiszcze, dzięki czemu można zrezygnować z chemicznych substancji
Ważną kwestią jest tutaj to, iż nowoczesne brykieciarki pozwalają nam na formowanie brykietu w różnorodne kształty, nie tylko klasyczne już kostki brykietowe. Możemy wytwarzać mydełka czy też różnorodne formy wałków, sprawdzające się w piecach kominkowych.
Podsumowanie.
Trzeba więc powiedzieć, iż ekologiczny brykiet z trocin to bardzo dobry jakościowo materiał opałowy o stosunkowo prostym procesie produkcji. Trzeba będzie co prawda zainwestować w niezbędne maszyny oraz technologię do suszenia surowca, jednakże dla wielu przedsiębiorców nie będzie stanowić to większych trudności.
Categories: Przemysł
Tagi: Briklis, proces produkcji brykietu, produkcja brykietu
Ochrona geomembran w budownictwie inżynieryjnym. Czym są żylaki i jak się ich pozbyć?
Kategorie
- Automatyczna identyfikacja
- Bez kategorii
- Bezpieczeństwo
- Bielsko Biała
- Biznes
- Budowa domów
- Budownictwo
- Bydgoszcz
- Drukarki i materiały
- Edukacja
- Elektronika
- Finanse i ekonomia
- Firmy
- Fotografia
- Gastronomia
- Gry komputerowe
- Instalacje
- Internet
- Klimatyzacja i wentylacja
- Kody kreskowe
- Komputery
- Maszyny budowlane
- Motoryzacja
- Myślistwo
- Narzędzia
- Narzędzia budowlane
- Nawadnianie
- Nieruchomości
- Obuwie
- Odzież
- Ogród
- Ogrzewanie
- Optyka
- Pomoc drogowa
- Pompy i odwadnianie
- Prawo
- Projekty budowlane
- Przemysł
- Regionalne
- Reklama
- Rolnictwo
- Rozrywka
- Rybnik
- Sieci komputerowe
- Sklepy
- Sztuka
- Transport
- Turystyka
- Umeblowanie
- Uroda i moda
- Warszawa
- Wesela
- Wyposażenie wnętrz
- Zdrowie
- Zwierzęta