-
Jak uruchomić produkcję brykietu drzewnego?
04/02/2020 grawertop 0
Uruchomienie wydajnej produkcji brykietu drzewnego wymaga odpowiednich inwestycji, przede wszystkim w niezbędną infrastrukturę produkcyjną. Należy zdać sobie sprawę, iż aby produkowany przez nas brykiet drzewny był dobrej jakości, trzeba będzie zagwarantować sobie odpowiednie warunki produkcyjne. To oczywiście pociąga za sobą konkretne koszty, niemniej jednak, w przeciwnym razie, po prostu nie będzie możliwe wyprodukowanie brykietu dobrej jakości. Koniec końców, nie wystarczy zainwestować w nowoczesne maszyny do brykietowania, aby zagwarantować sobie możliwość prowadzenia wydajnej produkcji, dobrego materiału opałowego.
Inwestycje w obiekty produkcyjne.
Obiekty produkcyjne w tym przypadku przede wszystkim hale produkcyjne oraz magazynowe, będą w procesie produkcji brykietu drzewnego odgrywać szalenie istotną rolę. Musimy bowiem pamiętać, iż zarówno składowanie jak i produkcja brykietu drzewnego, powinny być realizowane w odpowiednich warunkach. Chodzi tutaj przede wszystkim o nie narażanie naszego gotowego wyrobu, czy też materiału wsadowego na działanie wilgoci. Jest ona bowiem największym wrogiem jakości wytwarzanego brykietu. Warto także podkreślić, iż również maszyny do brykietowania, nie powinny pracować w nadmiernie wilgotnych warunkach. Będzie to bowiem prowadzić do obniżenia jakości produkowanego brykietu, oraz obniżenia żywotności samych maszyn. Zdajemy sobie przecież sprawę, iż systematyczne działanie wilgoci na maszyny a w szczególności na ich metalowe elementy, będzie prowadzić do ich korodowania. Dlatego też, należy tutaj zadbać o to, aby pomieszczenia produkcyjne oraz magazynowe były odpowiednio izolowane i wentylowane, dzięki czemu, wilgoć nie będzie przeszkodą w produkcji wysokiej jakości brykietu drzewnego.
Materiał wsadowy i jego magazynowanie.
Kluczową rolę w produkcji brykietu odgrywać będzie jakość materiału wsadowego. W tym przypadku, do produkcji wykorzystywane są przede wszystkim odpady z produkcji tartacznej oraz stolarskiej. Wszelkiego rodzaju wióry, trociny i zrębki idealnie sprawdzają się do przetworzenia na brykiet drzewny. Oczywiście nowoczesne maszyny do brykietowania, są wyposażone w rozdrabniarki, dzięki którym, podany materiał wsadowy jest dodatkowo kruszony. Poza tym, znajduje się tam także niewielka komara suszarni, aby przed samym przetworzeniem, dodatkowo przesuszyć materiał przeznaczony do produkcji. Niemniej jednak, warto zadbać o to, aby materiał ten, do produkcji trafiał już bardzo wysuszony, dzięki czemu, nie dojdzie do sytuacji, aby brykiet był wytwarzany z mokrego materiału wsadowego. Trzeba bowiem pamiętać, iż nadmierny poziom wilgoci w brykiecie drzewnym, niestety nie jest niczym korzystnym. Należy tego typu sytuacji unikać jak ognia, bowiem będzie się to przekładać na obniżenie kaloryczności materiału opałowego, jak również może prowadzić do korodowania kotła, a więc obniżenia poziomu jego żywotności.
Categories: Przemysł
Tagi: brykieciarki, brykiet, brykiet z trocin, brykietowanie, maszyny do brykietowania, produkcja brykietu
Odporność w okresie zimowym. Ekologia ogrzewania domów jednorodzinnych.
Kategorie
- Automatyczna identyfikacja
- Bez kategorii
- Bezpieczeństwo
- Bielsko Biała
- Biznes
- Budowa domów
- Budownictwo
- Bydgoszcz
- Drukarki i materiały
- Edukacja
- Elektronika
- Finanse i ekonomia
- Firmy
- Fotografia
- Gastronomia
- Gry komputerowe
- Instalacje
- Internet
- Klimatyzacja i wentylacja
- Kody kreskowe
- Komputery
- Maszyny budowlane
- Motoryzacja
- Myślistwo
- Narzędzia
- Narzędzia budowlane
- Nawadnianie
- Nieruchomości
- Obuwie
- Odzież
- Ogród
- Ogrzewanie
- Optyka
- Pomoc drogowa
- Pompy i odwadnianie
- Prawo
- Projekty budowlane
- Przemysł
- Regionalne
- Reklama
- Rolnictwo
- Rozrywka
- Rybnik
- Sieci komputerowe
- Sklepy
- Sztuka
- Transport
- Turystyka
- Umeblowanie
- Uroda i moda
- Warszawa
- Wesela
- Wyposażenie wnętrz
- Zdrowie
- Zwierzęta