-
Nowoczesne pompy do odwadniania igłofiltrowami
18/11/2018 grawertop 0
Realizacja odwodnień igłofiltrami to jedna z najlepszych metod osuszania terenów podmokłych, czy też obniżania poziomu wód gruntowych. Tego typu technologia odwadniania znajduje swoje zastosowanie w wielu przypadkach. Przede wszystkim jest jednak wykorzystywana w branży budowlanej. To właśnie tam bowiem, najczęściej będą realizowane prace związane z odwadnianiem okresowym. Warto tutaj nieco bliżej przyjrzeć się technologii odwadniania z zastosowaniem igłofiltrów. Jest to bowiem jednak ze zdecydowanie najlepszych technologii w wielu przypadkach. Zobaczmy zatem, jak to wszystko wygląda z nieco bliższej perspektywy.
Jak działają systemy odwadniania igłofiltrami?
Przede wszystkim warto sobie nieco bardziej przybliżyć zasadę działania systemów igłofiltrowych. Otóż w tym szczególnym przypadku, będziemy mieć do czynienia z odwadnianiem gruntowym. System składa się z trzech niezbędnych części a są to:
- Igłofiltry – czyli elementy robocze. Są one zamontowane z jednej strony w gruncie na głębokości prowadzenia prac. Druga strona jest podłączona do kolektorów ssawnych.
- Kolektory ssawne – rury zbiorcze o sporej średnicy podłączone do agregatu pompowego.
- Agregat pompowy – jego zadaniem jest wytworzenie podciśnienia w instalacji.
Aby cała instalacja mogła działać prawidłowo, należy wszystkie elementy prawidłowo połączyć i zainstalować. Igłofiltry powinny być montowane w gruncie, na głębokości co najmniej pół metra większej niż planowana głębokość prowadzenia robót ziemnych. W zależności od modelu zastosowanej pompy do odwadniania igłofiltrami możliwe będzie podłączenie określonej ilości igłofiltrów. Jest to przede wszystkim dyktowane wydajnością pompy. W przypadku zbyt wielkiej ilości igłofiltrów, praca będzie wyraźnie o obniżonej wydajności, a w skrajnych przypadkach nie będzie wcale możliwa.
Pozyskiwanie niezbędnych elementów systemu
Aby mieć możliwość sprawnego prowadzenia odwodnień tą technologią, należy przede wszystkim zaopatrzyć się w dobrej jakości zestaw igłofiltrowy. Tutaj oczywiście niezbędne będą odpowiedniej jakości elementy zestawu. Najważniejsze rzecz jasna będą rzecz jasna pompy do odwadniania igłofiltrami. Od ich wydajności zależeć będzie wydajność całego systemu. Warto zaopatrzyć się w pompy z górnej półki jakościowej. Dzięki temu bowiem, możliwe będzie osiągnięcie sprawnego systemu odwadniania.
Zastosowanie tego typu systemów przede wszystkim kierowane jest do firm budowlanych. Przy pomocy zestawów igłofiltrowych realizuje się odwodnienia terenów podmokłych, w których mają być realizowane prace ziemne. Bardzo często jest to technologia wykorzystywana w budownictwie drogowym czy też kolejowym. W tych bowiem sytuacjach, bardzo często zachodzi konieczność pozbycia się wody gruntowej z terenu, którym będzie prowadzić droga bądź też nowo powstające torowisko.
Categories: Pompy i odwadnianie
Tagi: deszczownie, pompy, pompy budowlane, pompy do deszczowni, pompy przemysłowe, pompy spalinowe, pompy zatapialne, zraszacze
Popsuty samochód i co dalej? Lekkie buty myśliwskie z membraną i kamuflażem.
Kategorie
- Automatyczna identyfikacja
- Bez kategorii
- Bezpieczeństwo
- Bielsko Biała
- Biznes
- Budowa domów
- Budownictwo
- Bydgoszcz
- Drukarki i materiały
- Edukacja
- Elektronika
- Finanse i ekonomia
- Firmy
- Fotografia
- Gastronomia
- Gry komputerowe
- Instalacje
- Internet
- Klimatyzacja i wentylacja
- Kody kreskowe
- Komputery
- Maszyny budowlane
- Motoryzacja
- Myślistwo
- Narzędzia
- Narzędzia budowlane
- Nawadnianie
- Nieruchomości
- Obuwie
- Odzież
- Ogród
- Ogrzewanie
- Optyka
- Pomoc drogowa
- Pompy i odwadnianie
- Prawo
- Projekty budowlane
- Przemysł
- Regionalne
- Reklama
- Rolnictwo
- Rozrywka
- Rybnik
- Sieci komputerowe
- Sklepy
- Sztuka
- Transport
- Turystyka
- Umeblowanie
- Uroda i moda
- Warszawa
- Wesela
- Wyposażenie wnętrz
- Zdrowie
- Zwierzęta