-
Odwadnianie igłofiltrami na przemysłową skalę.
08/02/2021 grawertop 0
Obecnie, odwadnianie igłofiltrami jest jedną z najpopularniejszych metod odwadniania, stosowanych w branży budowanej i nie tylko. Jest to technologia, gwarantująca nam sprawne prowadzenie odwodnieni, jak również obniżania poziomu wody gruntowej. Można nawet powiedzieć, iż poprzez zastosowanie igłofiltrów w wielu przypadkach, realizacja robót szła o wiele sprawniej. Tyczy się to przede wszystkim robót realizowanych w terenie podmokłym, o wysokim poziomie wody gruntowej. Tam trzeba w pierwszej kolejności przeprowadzić obniżenie poziomu wody gruntowej, oraz zabezpieczyć przed napływem wody cały teren objęty wykopami budowlanymi.
Co dalej w tekście?
Jak realizowane jest odwadnianie igłofiltrami?
Przede wszystkim należy tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż odwadnianie igłofiltrami będzie stosowane w określonych przypadkach. Jeśli będziemy mieć do czynienia z sytuacją, w której nagłe opady atmosferyczne doprowadziły do zalania wykopów budowlanych, trzeba będzie skorzystać z klasycznych już, pomp zatapialnych. Instalacje igłofiltrowe, będą wykorzystywane w przypadku kiedy teren objęty robotami, zagrożony jest zalewaniem wodą gruntową. Może to być po prostu zwykła woda gruntowa w terenie podmokłym. Może to jednakże być woda przeciekające z pobliskiego zbiornika bądź też cieku wodnego. W każdym razie, odwadnianie igłofiltrami, pozwala nam skutecznie zabezpieczyć teren objęty pracami ziemnymi przed zalewaniem wodą.
Z czego składa się instalacja igłofiltrowa?
Aby odwadnianie igłofiltrami było w ogóle możliwe, konieczne jest najpierw skompletowanie całej instalacji igłofiltrowej. W jej skład wchodzą następujące elementy:
- Igłofiltry – część robocza, najczęściej o średnicy 32mm lub 65mm. Z jednej strony zakończone perforowaniem, które zagłębione w gruncie, pozwala na odsysanie napływającej wody gruntowej
- Kolektory ssawne – to rury o średnicy co najmniej 100mm. Do nich podłączone są igłofiltry, aby za ich pośrednictwem, odsysana woda gruntowa była transportowana do agregatu pompowego.
- Agregat pompowy – czyli serce całej instalacji. Wytwarza odpowiednie podciśnienie w instalacji, umożliwiając tym samym zasysanie wody gruntowej poprzez część roboczą igłofiltrów.
Skompletowanie całej instalacji będzie wymagać odpowiedniej wiedzy. Musimy bowiem pamiętać, iż wszystkie agregaty spalinowe do odwodnień współpracujące z systemami igłofiltrowymi, mają swoją określoną wydajność czy też wysokość podnoszenia. Każdorazowo więc musimy dobrać agregat idealnie do warunków odwadniania panujących na terenie budowy. Dzięki temu bowiem, odwadnianie igłofiltrami będzie efektywne i skuteczne.
Podsumowanie.
Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż odwadnianie igłofiltrami jest bardzo nowoczesną i zaawansowaną technologią. Pozwala nam na prowadzenie prac ziemnych, budowlanych w trudnym terenie, w miejscach podmokłych, bądź też w bezpośrednim sąsiedztwie zbiorników oraz cieków wodnych. Klasyczne pompy zatapialne nie zapewnią nam takich możliwości pod żadnym pozorem.
Categories: Pompy i odwadnianie
Tagi: pompy, pompy budowlane, pompy przemysłowe, pompy spalinowe, pompy zatapialne
Inwestycja w łyżkę z przesiewaczem. Kamienne wykończenia w pomieszczeniach mieszkalnych.
Kategorie
- Automatyczna identyfikacja
- Bez kategorii
- Bezpieczeństwo
- Bielsko Biała
- Biznes
- Budowa domów
- Budownictwo
- Bydgoszcz
- Drukarki i materiały
- Edukacja
- Elektronika
- Finanse i ekonomia
- Firmy
- Fotografia
- Gastronomia
- Gry komputerowe
- Instalacje
- Internet
- Klimatyzacja i wentylacja
- Kody kreskowe
- Komputery
- Maszyny budowlane
- Motoryzacja
- Myślistwo
- Narzędzia
- Narzędzia budowlane
- Nawadnianie
- Nieruchomości
- Obuwie
- Odzież
- Ogród
- Ogrzewanie
- Optyka
- Pomoc drogowa
- Pompy i odwadnianie
- Prawo
- Projekty budowlane
- Przemysł
- Regionalne
- Reklama
- Rolnictwo
- Rozrywka
- Rybnik
- Sieci komputerowe
- Sklepy
- Sztuka
- Transport
- Turystyka
- Umeblowanie
- Uroda i moda
- Warszawa
- Wesela
- Wyposażenie wnętrz
- Zdrowie
- Zwierzęta