-
Piękny ogród różanecznikowy.
01/09/2016 grawertop 0
Wśród wielu wspaniałych rozwiązań, na jakie możemy sobie pozwolić w zakresie kształtowania terenów zielonych dookoła naszego domu, jednym z lepszych jest nasadzenie pięknych krzewów ozdobnych i kwiatów. Dzięki temu otoczenie będzie o wiele przyjemniejsze dla oka, a to przecież najważniejsze abyśmy mogli czuć się w swoim ogrodzie jak najprzyjemniej. W kwestii nasadzenia kwiatów, rozwiązań także jest dużo, niemniej jednak, warto pochylić się nieco wnikliwiej nad możliwością posadzenia Różaneczników, które okazują się być bardzo atrakcyjną i wcale nie taką trudna w pielęgnacji rośliną. Zobaczmy zatem jak się do tego wszystkiego zabrać, aby efekty naszej pracy przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.
Nieco więcej o Różaneczniku.
Zanim przystąpimy do nasadzenia Różanecznika w naszym ogrodzie, warto pozyskać nieco więcej informacji na jego temat. Kwiat ten, bardzo często spotykany jest także pod nazwą Rhododendron. Jest niesamowicie bogaty w gatunki i odmiany, dzięki czemu możemy z ich pomocą stworzyć w naszym ogrodzie naprawdę ciekawe koncepcje stylistyczne. Należy do rodziny wrzosowatych, zaś w naturalnym środowisku, występuje głównie w lasach górskich Azji, Ameryki Północnej oraz Środkowej. Wybiera stanowiska zacienione o stosunkowo sporym poziomie wilgotności powietrza (informacje bardzo przydatne w naszej uprawie). Do różaneczników należy zaliczyć także Azalie, które w odróżnieniu od nich posiadają nieco owłosione liście, które na zimę są zrzucane. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o tym, iż właściwy Różanecznik jest kwiatem zimozielonym, aczkolwiek w czasie zimy nie lubi zanadto wyjątkowo mroźnych i wysuszających wiatrów.
Uprawa różanecznika.
Do zdecydowanie najważniejszych kwestii należy tutaj zaliczyć kwestię doboru odpowiedniego stanowiska uprawy różaneczników. Najlepszym stanowiskiem będzie lekko zacienione, czy też nawet półcieniste, dość dobrze osłonięte przed wiatrem, a jednocześnie takie, które będzie w stanie zagwarantować odpowiednio wysoki poziom wilgotności. Bardzo rozsądnym pomysłem jest nasadzenie różaneczników w sąsiedztwie większych drzew, które zapewnią im odpowiedni cień i zawilgocenie atmosfery. Najlepiej jest wybierać sąsiedztwo drzew o głębokich korzeniach, czyli takich jak: miłorząb japoński czy też złotokap zwyczajny. Różaneczniki w ich towarzystwie czują się wręcz wyśmienicie, bowiem maja zapewniony odpowiedni poziom cienia, dobry poziom wilgotności, a woda z gleby na poziomie ich korzeni nie jest zabierana przez większego sąsiada. Warto także pomyśleć o dobraniu odpowiedniej ziemi. Najlepiej jeśli jej Ph będzie utrzymywać się na poziomie pomiędzy 4,5 a 6,0. Jest to więc roślina raczej kwasolubna, aczkolwiek znane i popularne są także odmiany radzące sobie w glebie nieco bardziej zasadowej.
Generalnie rzecz jednak ujmując, musimy powiedzieć, iż są to tylko i wyłącznie szczątkowe informacje, których zadaniem jest przybliżenie nieco uprawy różanecznika w naszych ogrodach, gdyż po szczegółowe informacje należy wybrać się do specjalistów ogrodników, lub sięgnąć po specjalistyczne opracowania z tego zakresu.
Categories: Ogród
Tagi: azalia, rhododendron, rododendron, różanecznik
Sprawne działanie na rynku usług pomocy drogowej. Drewniana stolarka okienna.
Kategorie
- Automatyczna identyfikacja
- Bez kategorii
- Bezpieczeństwo
- Bielsko Biała
- Biznes
- Budowa domów
- Budownictwo
- Bydgoszcz
- Drukarki i materiały
- Edukacja
- Elektronika
- Finanse i ekonomia
- Firmy
- Fotografia
- Gastronomia
- Gry komputerowe
- Instalacje
- Internet
- Klimatyzacja i wentylacja
- Kody kreskowe
- Komputery
- Maszyny budowlane
- Motoryzacja
- Myślistwo
- Narzędzia
- Narzędzia budowlane
- Nawadnianie
- Nieruchomości
- Obuwie
- Odzież
- Ogród
- Ogrzewanie
- Optyka
- Pomoc drogowa
- Pompy i odwadnianie
- Prawo
- Projekty budowlane
- Przemysł
- Regionalne
- Reklama
- Rolnictwo
- Rozrywka
- Rybnik
- Sieci komputerowe
- Sklepy
- Sztuka
- Transport
- Turystyka
- Umeblowanie
- Uroda i moda
- Warszawa
- Wesela
- Wyposażenie wnętrz
- Zdrowie
- Zwierzęta