-
Różaneczniki w przydomowym ogrodzie.
05/05/2017 grawertop 0
Każdy przydomowy ogród zasługuje na to aby być pięknym, wobec czego każdy z właścicieli ogrodów, powinien stale dbać o to, aby upiększać swój ogród. Przede wszystkim chodzić nam będzie o kwestie tego, aby systematycznie dobierać odpowiednio estetyczne rośliny ogrodowe, oraz oczywiście należycie o każdą z nich dbać. Jednymi zaś ze zdecydowanie najpiękniejszych roślin ogrodowych, na jakie możemy sobie pozwolić są bez wątpienia Różaneczniki, które co prawda mają pochodzenie nieco egzotyczne, niemniej jednak, całkiem dobrze radzą sobie także w naszej strefie klimatycznej. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej kwestii uprawy Różaneczników w przydomowych ogrodach.
Wybór odpowiednich odmian Różanecznika do uprawy ogrodowej.
W pierwszej jednak kolejności powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, iż nie każdy Różanecznik będzie się nadawać do uprawy ogrodowej. Niestety, ale niektóre odmiany nie są wystarczająco odporne na mrozy, aby bezproblemowo przezimować w naszej strefie klimatycznej. W takich przypadkach, rozwiązaniem może być zasadzenie rośliny w większej doniczce i jej chowanie do pomieszczenia gospodarczego na cały sezon zimowy. Niemniej jednak, zdecydowana większość odmian z gatunku Rhododendron bardzo dobrze radzi sobie nawet w przypadku mrozów powyżej -20 stopni Celsjusza, toteż perfekcyjnie będą się sprawdzać w naszych ogrodach. Musimy jednak dość precyzyjnie wybrać odmianę, aby faktycznie przy minimalnym nakładzie pracy z naszej strony, Różanecznik poradził sobie w sezonie zimowym.
Przygotowanie odpowiedniego stanowiska.
To co najważniejsze w przypadku uprawy Różanecznika w przydomowym ogrodzie, to kwestia prawidłowego przygotowania gleby i wybór odpowiedniego stanowiska.
- Stanowisko do uprawy Różanecznika – powinno być zacienione, i gwarantujące spory zakres wilgotności. Idealnym rozwiązaniem jest wybór stanowiska w sąsiedztwie większego drzewa ogrodowego, aczkolwiek trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie było to drzewo z tak samo płytkim systemem korzeniowym, jak Różanecznik. W takim bowiem przypadku, drzewo odebrałoby swoimi, silniejszymi korzeniami, cała wodę naszej roślinie oraz zawarte w niej składniki odżywcze.
- Gleba do uprawy Różanecznika – powinna charakteryzować się sporym poziomem kwaśności. Odczyn pH, najlepiej jeśli będzie się kształtował w okolicach 5-6,5. w tym celu powinniśmy przygotować mieszankę kory sosnowej, nie odkwaszonego torfu, oraz gleby ogrodniczej, zmieszanych w równych proporcjach.
Generalnie rzecz więc ujmując, najważniejsze będzie przygotowanie odpowiedniego stanowiska oraz gleby pod uprawę Różaneczników. Potem zaś, w zasadzie nie wymagają one od nas jakichkolwiek poważniejszych prac pielęgnacyjnych. Jedyne o czym trzeba tutaj koniecznie pamiętać, to kwestia solidnego nawodnienia roślin przed sezonem zimowym, aby mogły się one odpowiednio przygotować do przetrwania mrozów.
Categories: Ogród
Tagi: azalia, rhododendron, rododendron, różanecznik
Prace remontowo malarskie. Darmowa energia elektryczna do domu jednorodzinnego.
Kategorie
- Automatyczna identyfikacja
- Bez kategorii
- Bezpieczeństwo
- Bielsko Biała
- Biznes
- Budowa domów
- Budownictwo
- Bydgoszcz
- Drukarki i materiały
- Edukacja
- Elektronika
- Finanse i ekonomia
- Firmy
- Fotografia
- Gastronomia
- Gry komputerowe
- Instalacje
- Internet
- Klimatyzacja i wentylacja
- Kody kreskowe
- Komputery
- Maszyny budowlane
- Motoryzacja
- Myślistwo
- Narzędzia
- Narzędzia budowlane
- Nawadnianie
- Nieruchomości
- Obuwie
- Odzież
- Ogród
- Ogrzewanie
- Optyka
- Pomoc drogowa
- Pompy i odwadnianie
- Prawo
- Projekty budowlane
- Przemysł
- Regionalne
- Reklama
- Rolnictwo
- Rozrywka
- Rybnik
- Sieci komputerowe
- Sklepy
- Sztuka
- Transport
- Turystyka
- Umeblowanie
- Uroda i moda
- Warszawa
- Wesela
- Wyposażenie wnętrz
- Zdrowie
- Zwierzęta