-
Samodzielna produkcja brykietu drzewnego.
02/12/2018 grawertop 0
Jednym z ciekawszych rozwiązań dla wszystkich tartaków czy też innych warsztatów obróbki drzewnej, jest przetwarzanie powstającego odpadu w brykiet drzewny. Wymaga to oczywiście stosunkowo kosztownych inwestycji początkowych. Niemniej jednak w zamian nie tylko pozbędziemy się odpadów drzewnych, czyli wiórów i trocin, ale jeszcze wyprodukujemy ekologiczny materiał opałowy. W następnej kolejności można go będzie spieniężyć, podnosząc zyski firmy lub też wykorzystać do własnych celów grzewczych. Warto więc przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bardziej, bowiem dla wielu przedsiębiorstw może się to okazać rozwiązaniem wręcz idealnym.
Przygotowanie infrastruktury niezbędnej do produkcji brykietu.
Przede wszystkim, zacząć tutaj trzeba będzie od przygotowania niezbędnej infrastruktury produkcyjnej. Najważniejsze będzie przygotowanie odpowiednich pomieszczeń magazynowych oraz produkcyjnych. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby pomieszczenia te były zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Jest to bardzo ważne, bowiem wilgoć będzie nie tylko utrudniać prawidłowy przebieg procesu produkcji, ale także negatywnie wpływać na wartość opałową brykietu. Dopuszczalny poziom wilgotności gotowego brykietu nie powinien przekraczać 10%. Dlatego też, przygotowanie odpowiednich pomieszczeń będzie pochłaniać stosunkowo spore koszty. Trzeba bowiem je odpowiednio zaizolować od otoczenia, dobrze ocieplić, a do tego jeszcze zainwestować w dobry system wentylacji. Jednakże dzięki takim inwestycjom, będziemy mogli wyprodukować brykiet wysokiej jakości. Będzie charakteryzować się bardzo dobrą wartością opałową. Poza tym w dobrych warunkach, każda brykieciarka będzie pracować o wiele dłużej i wydajniej. Dlatego też trzeba tutaj koniecznie zadbać o stworzenie dobrych warunków do produkcji brykietu.
Warunki spalania brykietu drzewnego.
Bardzo ważne jest tutaj to, aby brykiet drzewny był jak najbardziej suchy. Im bardziej suchy tym większa efektywność jego spalania. Musimy pamiętać, iż w procesie spalania, w pierwszej kolejności, energia cieplna będzie marnowana na odparowanie wilgoci zawartej w brykiecie. Będzie to przekładać się na straty energetyczne. Co gorsza, wilgoć ta będzie przyczyną korodowania elementów kotła, a więc zmniejszy jego żywotność. Dlatego też, trzeba koniecznie dobrze magazynować brykiet drzewny. W przeciwnym razie będziemy narażać się na poważne straty związane ze zniszczeniem kotła, oraz z niższą wydajnością ogrzewania.
Generalnie rzecz więc ujmując, możemy powiedzieć, iż w kwestii produkcji brykietu drzewnego, ważne będzie to, aby zastosowana brykieciarka była dobrej jakości. Jak również to, aby warunki jego wytwarzania były dobrze przygotowane. W przeciwnym razie nie uda nam się wyprodukować dobrej jakości, ekologicznego brykietu drzewnego. Jego spalanie będzie nieefektywne i będzie prowadzić do poważnych uszkodzeń kotła grzewczego.
Categories: Przemysł
Wykorzystanie grzejników kanałowych w pomieszczeniach mieszkalnych. Jak spłacić dużą ilość zaciągniętych chwilówek?
Kategorie
- Automatyczna identyfikacja
- Bez kategorii
- Bezpieczeństwo
- Bielsko Biała
- Biznes
- Budowa domów
- Budownictwo
- Bydgoszcz
- Drukarki i materiały
- Edukacja
- Elektronika
- Finanse i ekonomia
- Firmy
- Fotografia
- Gastronomia
- Gry komputerowe
- Instalacje
- Internet
- Klimatyzacja i wentylacja
- Kody kreskowe
- Komputery
- Maszyny budowlane
- Motoryzacja
- Myślistwo
- Narzędzia
- Narzędzia budowlane
- Nawadnianie
- Nieruchomości
- Obuwie
- Odzież
- Ogród
- Ogrzewanie
- Optyka
- Pomoc drogowa
- Pompy i odwadnianie
- Prawo
- Projekty budowlane
- Przemysł
- Regionalne
- Reklama
- Rolnictwo
- Rozrywka
- Rybnik
- Sieci komputerowe
- Sklepy
- Sztuka
- Transport
- Turystyka
- Umeblowanie
- Uroda i moda
- Warszawa
- Wesela
- Wyposażenie wnętrz
- Zdrowie
- Zwierzęta