-
Technologia odwadniania igłofiltrami.
11/09/2016 grawertop 0
Wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność prowadzenia robót ziemnych w terenie podmokłym, niezbędnym procesem będzie odwodnienie tego terenu. Dokładniej rzecz ujmując, trzeba będzie obniżyć poziom wody gruntowej na tyle, aby bezpiecznie przeprowadzić wszystkie prace ziemne. W tym celu wykorzystywane są instalacje igłofiltrowe, które w tego typu sytuacjach sprawdzają się zdecydowanie najlepiej. Zobaczmy wobec tego, jak działa typowa instalacja igłofiltrowa oraz z jakich elementów będzie się składać. Przyjrzyjmy się, jak efektywnie wykorzystać zalety instalacji igłofiltrowej, w celu obniżenia poziomu wody gruntowej w terenie podmokłym.
Co dalej w tekście?
Zestaw igłofiltrowy.
W pierwszej kolejności powiemy sobie nieco więcej na temat samego zestawu igłofiltrowego i jego poszczególnych elementów. W podstawowym zakresie, zestaw igłofiltrowy składać się będzie z agregatu pompowego, kolektorów ssących oraz samych igłofiltrów, czyli odpowiednio przygotowanych rur PVC zakończonych perforowanych końcówką roboczą. Igłofiltry podłączone są do kolektorów ssących, które z kolei podpinane są do agregatu, przy czym trzeba pamiętać, aby ilość igłofiltrów nie przewyższała wydajności danego agregatu. Z reguły każdy agregat przeznaczony do pracy z igłofiltrami posiada dokładnie opisaną wydajność, w przełożeniu na ilość igłofiltrów o zadanej średnicy. Dzięki temu nie trzeba bawić się w skomplikowane obliczenia tylko od razu przystąpić do budowy instalacji. oczywiście możliwe jest łączenie ze sobą więcej niż jednej instalacji igłofiltrowej, dzięki czemu, możliwe jest odwadnianie na większą skalę niż pozwala nam na to wydajność jednego tylko agregatu.
Zastosowanie igłofiltrów.
Generalnie rzecz biorąc, igłofiltry wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność obniżenia poziomu wody gruntowej na czas realizacji robót ziemnych. Najczęściej będą to prace związane z budową linii kanalizacyjnych oraz wodociągowych, czy też budową dróg i autostrad. Po zakończeniu realizacji prac, wystarczy dookoła wybudowanej drogi czy też nitki kanalizacyjnej, wykonać odpowiedni drenaż, aby uniemożliwić podmywanie wykonanej instalacji i wszystko powinno być jak najlepiej. Oczywiście trzeba będzie pamiętać o tym, aby wszystkie czynności wykonać w pełnej zgodzie ze sztuką budowlaną, aby uniknąć jakichkolwiek trudności.
Podsumowanie
Generalnie rzecz więc ujmując, należy tutaj bezwarunkowo stwierdzić, iż zastosowanie igłofiltrów jest jak najbardziej wskazane w wielu przypadkach, szczególnie zaś we wskazanych wyżej przypadkach budowy dróg, czy też sieci wodnych i kanalizacyjnych w terenie podmokłym. Czasem po prostu taniej jest przeprowadzić odwodnienie terenu podmokłego niż zmienić przebieg drogi lub tez sieci kanalizacyjnej. Dlatego też, odwadnianie igłofiltrami w tym przypadku, jako rozwiązanie o najwyższym poziomie skuteczności, będzie wykorzystywane w takich przypadkach, aby zapewnić sobie możliwość sprawnego i pewnego obniżenia poziomu wody gruntowej na czas realizacji konkretnych prac ziemnych.
Categories: Pompy i odwadnianie
Tagi: igłofiltry, odwodnienia, pompy, pompy budowlane, pompy GEHO, pompy tłokowe, pompy zatapialne
Odzież myśliwska produkcji polskiej. Własne kreacje boho-chic.
Kategorie
- Automatyczna identyfikacja
- Bez kategorii
- Bezpieczeństwo
- Bielsko Biała
- Biznes
- Budowa domów
- Budownictwo
- Bydgoszcz
- Drukarki i materiały
- Edukacja
- Elektronika
- Finanse i ekonomia
- Firmy
- Fotografia
- Gastronomia
- Gry komputerowe
- Instalacje
- Internet
- Klimatyzacja i wentylacja
- Kody kreskowe
- Komputery
- Maszyny budowlane
- Motoryzacja
- Myślistwo
- Narzędzia
- Narzędzia budowlane
- Nawadnianie
- Nieruchomości
- Obuwie
- Odzież
- Ogród
- Ogrzewanie
- Optyka
- Pomoc drogowa
- Pompy i odwadnianie
- Prawo
- Projekty budowlane
- Przemysł
- Regionalne
- Reklama
- Rolnictwo
- Rozrywka
- Rybnik
- Sieci komputerowe
- Sklepy
- Sztuka
- Transport
- Turystyka
- Umeblowanie
- Uroda i moda
- Warszawa
- Wesela
- Wyposażenie wnętrz
- Zdrowie
- Zwierzęta