-
Zastosowanie odwadniania igłofiltrowego.
11/05/2020 grawertop 0
Wykorzystanie igłofiltrów w celu realizacji prac związanych z odwadnianiem to obecnie zdecydowanie najczęściej spotykana rozwiązanie. Przede wszystkim w przypadku sytuacji, kiedy należy prowadzić prace ziemne, w terenie podmokłym, o zbyt wysokim poziomie wody gruntowej. W takich przypadkach, aby prace mogły być zrealizowane, konieczne jest, przynajmniej czasowe pozbycie się wody. Będzie ona bowiem utrudniać, a w niektórych przypadkach wręcz całkowicie uniemożliwiać realizację jakichkolwiek prac. Warto więc mieć przynajmniej podstawową wiedzę w zakresie stosowania technologii odwadniania z zastosowaniem igłofiltrów, gdyż może się to w wielu przypadkach okazać wręcz koniecznością.
Dobór elementów do instalacji igłofiltrowej.
Bardzo ważną kwestią w przypadku odwadniania technologią igłofiltrową jest to, iż poszczególne elementy instalacji można dobierać do siebie względem konkretnych potrzeb w danym przypadku. Tak więc, zarówno pompy igłofiltrowe, same igłofiltry, jak i reszta elementów niezbędnych do pracy instalacji możemy dobierać stosunkowo dowolnie. Oczywiście powinny być dopasowane do siebie i jednocześnie do warunków realizowanego odwaniania. Pompa igłofiltrowa musi charakteryzować się wydajnością pozwalającą na obsłużenie konkretnej ilości igłofiltrów i w dodatku powinna pozwalać na zasysanie z konkretnej głębokości. Czasami bowiem będziemy musieli igłofiltry zamontować na głębokości 4 metrów, a czasem nawet na głębokości 6-7 metrów. Może się też okazać, iż w konkretnym przypadku należy wykonać instalację piętrową, czyli najpierw obniżyć poziom wody o 6 metrów, a następnie w wykopanym zagłębieniu zamontować nową instalację igłofiltrową, aby obniżać poziom wody gruntowej jeszcze bardziej. Takie rozwiązania są możliwe, aczkolwiek trzeba bardzo precyzyjnie wszystko wyliczyć, oraz prawidłowo dobrać poszczególnie elementy instalacji.
Nieduże instalacje igłofiltrowe.
Każda sytuacja, w której trzeba będzie obniżać poziom wody gruntowej będzie oczywiście inna. Czasami trzeba będzie zastosować maksymalnie wysoki poziom wydajności, aby osuszyć dość rozległy teren, prowadzenia robót ziemnych. Czasem zaś wystarczające będą małe instalacje. W tym drugim przypadku, należy także zadbać o odpowiednie pompy dla małych instalacji igłofiltrów, które nie będą generować nadmiernych, niepotrzebnych kosztów. Trzeba pamiętać, iż w przypadku, kiedy instalacja będzie składać się z maksymalnie 20-25 igłofiltrów, nie musimy stosować dużych pomp igłofiltrowych. W takich sytuacjach, wystarczające będą pompy igłofiltrowe o wydajności dochodzącej do 30 m3/godz. a nawet nieco mniejsze. To pozwala na wystarczająco wydajne obsłużenie takiej ilości igłofiltrów, nawet jeśli będą one zamontowane na większych głębokościach, sięgających poziomu 6-7 metrów. Jednym słowem zawsze kwestią najważniejszą jest tutaj prawidłowe dopasowanie względem siebie poszczególnych elementów instalacji igłofiltrowej.
Categories: Pompy i odwadnianie
Tagi: pompy, pompy budowlane, pompy przemysłowe, pompy spalinowe, pompy zatapialne
Jak zaoszczędzić na prądzie? Samodzielna wymiana gniazdek elektrycznych.
Kategorie
- Automatyczna identyfikacja
- Bez kategorii
- Bezpieczeństwo
- Bielsko Biała
- Biznes
- Budowa domów
- Budownictwo
- Bydgoszcz
- Drukarki i materiały
- Edukacja
- Elektronika
- Finanse i ekonomia
- Firmy
- Fotografia
- Gastronomia
- Gry komputerowe
- Instalacje
- Internet
- Klimatyzacja i wentylacja
- Kody kreskowe
- Komputery
- Maszyny budowlane
- Motoryzacja
- Myślistwo
- Narzędzia
- Narzędzia budowlane
- Nawadnianie
- Nieruchomości
- Obuwie
- Odzież
- Ogród
- Ogrzewanie
- Optyka
- Pomoc drogowa
- Pompy i odwadnianie
- Prawo
- Projekty budowlane
- Przemysł
- Regionalne
- Reklama
- Rolnictwo
- Rozrywka
- Rybnik
- Sieci komputerowe
- Sklepy
- Sztuka
- Transport
- Turystyka
- Umeblowanie
- Uroda i moda
- Warszawa
- Wesela
- Wyposażenie wnętrz
- Zdrowie
- Zwierzęta