-
Wiek rozkwitu gospodarczego w Polsce.
18/03/2014 grawertop 0
Poprzez lata ustroje w Polsce zmieniały się nie do poznania. Poczynając od utraty niepodległości, nasza gospodarka została rozbita na trzy części, z których każda przyjmowała powoli ustroje zaborców. Stało się to podstawowym problemem po odzyskaniu niepodległości, gdyż niejednolita waluta oraz założenia gospodarcze znacznie utrudniały handel w obrębie granic państwa. Wprowadzono nową walutę, zunifikowano rynki z poszczególnych zaborów, i w momencie, gdy wszystko znalazło się na dobrej drodze, rozpoczęła się druga wojna światowa.
Dalsze losy.
Jeden z największych konfliktów naszych czasów kompletnie zrujnował to, co próbowaliśmy odbudować po zaborach. Pomijając istotny fakt śmierci milionów osób, po wojnie staliśmy się państwem satelitarnym, który nie tyle zniszczył naszą gospodarkę, co wywrócił ją do góry nogami. ZSRR zakazało wolnego rynku, nastąpiły czasu gospodarki centralnie sterowanej. Ceny były ustalane przez państwo, a dorobić się też nie było sposobu. Sklepy świeciły pustkami, a kolejki ciągnęły się na wiele metrów. Wszystko prawdopodobnie trwało by nadal, gdyby nie rozpad ZSRR, który otworzył nam bramę na kapitalistyczny zachód. Polska rozpoczęła działalność wolnorynkową. Ludzie przedsiębiorczy zaczęli zakładać swoje przedsiębiorstwa, dając zatrudnienie bezrobotnym. Dzięki temu ustrojowi gospodarka napędza się sama, usługi gonią potrzebę, więc tam, gdzie czegoś najbardziej potrzebujesz, bez problemu powinieneś to znaleźć. Wystarczy poszukać. Dzięki ustrojowi wolnorynkowemu każdy obywatel może założyć swoje przedsiębiorstwo. Zaczynając od małego zakładu, poprzez wieloosobowe przedsiębiorstwo, do potentata rynkowego. Z odpowiednim nastawieniem, planem oraz pomysłem na firmę możemy osiągnąć szczyt. Można również stworzyć dobrze prosperującą firmę, po czym sprzedać ją większemu koncernowi za wielkie pieniądze, które pozwolą nam wylegiwać się w hamaku na Hawajach do końca naszych dni. Wszystko zależy od naszego podejścia oraz ambicji.
Dobry plan to jednak podstawa.
Bez dobrego pomysłu, oraz planu rozpisanego na papierze jest wielkie prawdopodobieństwo, że nasza firma upadnie. Aby zabezpieczyć się przed takim biegiem wydarzeń możemy przeprowadzać www.ewaluacje.org, z których wyciągnąć będziemy mogli co robimy źle, oraz co jeszcze poprawić, by nasza firma została na rynku. Są różne metody badań ewaluacyjnych, a każda jest bardziej lub mniej potrzebna w różnych sytuacjach, i należy wybrać tę, która przyniesie najwięcej korzyści.
Categories: Biznes
Tagi: badania ewaluacyjne, ewaluacja, ewaluacje, ewaluacje 6.1.3, ewaluacje POKL
Statystyka dla działań biznesowych Galeria obrazów malarstwa nowoczesnego
Kategorie
- Automatyczna identyfikacja
- Bez kategorii
- Bezpieczeństwo
- Bielsko Biała
- Biznes
- Budowa domów
- Budownictwo
- Bydgoszcz
- Drukarki i materiały
- Edukacja
- Elektronika
- Finanse i ekonomia
- Firmy
- Fotografia
- Gastronomia
- Gry komputerowe
- Instalacje
- Internet
- Klimatyzacja i wentylacja
- Kody kreskowe
- Komputery
- Maszyny budowlane
- Motoryzacja
- Myślistwo
- Narzędzia
- Narzędzia budowlane
- Nawadnianie
- Nieruchomości
- Obuwie
- Odzież
- Ogród
- Ogrzewanie
- Optyka
- Pomoc drogowa
- Pompy i odwadnianie
- Prawo
- Projekty budowlane
- Przemysł
- Regionalne
- Reklama
- Rolnictwo
- Rozrywka
- Rybnik
- Sieci komputerowe
- Sklepy
- Sztuka
- Transport
- Turystyka
- Umeblowanie
- Uroda i moda
- Warszawa
- Wesela
- Wyposażenie wnętrz
- Zdrowie
- Zwierzęta